
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Packaging | Tube |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Hysteresis | 7 mV |
| Type | General Purpose |
| Response Time | 4.5 ns |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Output Current | 20 mA |
| Quiescent Current | 7 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Propagation Delay | 4.5 ns |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| RoHS | Compliant |
Stock: 282
Distributors
pcbx
Unit Price$6.51335
Ext.Price$6.51335
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.51335 | $6.51335 |
| 10 | $5.08812 | $50.88120 |
| 25 | $4.79432 | $119.85800 |
| 50 | $4.51751 | $225.87550 |
| 100 | $4.34075 | $434.07500 |
| 300 | $4.18858 | $1256.57400 |
| 500 | $4.04170 | $2020.85000 |
| 1000 | $3.94914 | $3949.14000 |
